PROHLEDAT
NEJČASTĚJI HLEDANÉ

Chata U Jakuba

Podrobný popis objektu


Poloha a dosažitelnost
Chata U Jakuba se nachází v Národním parku Šumava v centru Prášil, v nejstarším domě v obci postaveném v roce 1777. Autobusové spojení je možné v letních měsících Ekobusem, který projíždí několikrát denně na trase Železná Ruda (Špičák) - Boubín, celoročně pak lze využít autobusovou linku Železná Ruda - Prášily - Sušice.
Vybavení a služby
K dispozici je celkem 62 lůžek. Návštěvníky ubytujeme ve dvou, tří a vícelůžkových pokojích. V patře i v přízemí je sociální zařízení s teplou vodou, k dispozici je vybavená kuchyně včetně nádobí, společenská místnost s televizí, sklep s krbem, kolárna/lyžárna. U je zahrada s ohništěm, kde mohou hosté relaxovat. Kousek odtud je dětské hřiště. Celoroční ubytování turistického typu, nejlevnější v Prášilech. Ideální využití chaty je vhodné pro školní výlety, kurzy, školení, sportovní soustředění, společná setkání a hromadné rekreační pobyty.

Pobyt se psem: Po domluvě
Rekreace a služby v okolí
V těsné blízkosti je pošta, restautrace, veřejný telefon, informační středisko. V letním období je otevřen turistický hraniční přechod Gsenget, vzdálený pouhé 4 kilometry. Obcí Prášily prochází značené turistické trasy, cyklotrasy, v zimě běžecké trasy. 5km od Prášilského jezera, 9km od rozhledny Poledník a jezera Laka. Lyžařské vleky jsou v Hartmanicích, v Železné Rudě, na Špičáku.